יום ראשון, 12 במאי 2013

מס גולגולת

מי אמר שפקידי האוצר חסרי מעוף מחשבתי?
יצירתיות מחשבתית כמו הטלת ארנונה על קברים, כבר מזמן לא נמצאה במחוזות נוגשי המיסים. 
הרעיון ממש גאוני, רק לי הקטנה, יש כמה שאלות.
בעבור מי עלי לשלם את הארנונה, עבור אבי עליו השלום או גם על קברותיהם של סבי וסבתי משני הצדדים? ומה עם הוריהם?  האם ניניי ישלמו ארנונת קבר רק עבור נכדי ז״ל או גם עבור הוריהם ועבורי? 
ולפי מה נשלם את ארנונת הקבר? האם על פי רוחב המצבה או מספר האותיות המפארות את הנפטר, או לפי סוג השיש, או סתם ימדדו לנו באופן שרירותי את המטרז׳ ?, מה שיקנה יתרון לבעלי גוף קטן.
האם יהיה מיסוי דיפרנציאלי על פי מיקומו של בית הקברות? האם המס יהיה שוווה במרכז ובפריפריה? ומה עם מקומות הקבורה הנחשקים בירושלים למשל? והאם יינתנו הנחות או פטורים למשפחות מרובות מתים? 
אבל אל דאגה, בעבור מתן תשובות על כל השאלות, יקימו משרד לארנונת קברים, ויהי גם מנכ״ל, ויקומו משרדי מטה ומשרדי מחוזות, שבכל אחד מהם ישבו מנהלים, ופקידים, ושמאים וחשבונאים ומזכירות וכמובן גם פקחים שיצטרכו לפקח על חריגות קבורה, או מצבות בלתי חוקיות, או ״מרפסת״ לנר נשמה שהוקמה ללא רשות.
כולם יקבלו כמובן משכורות, ואש״ל ודמי הבראה, ודמי ביגוד והוצאות נסיעה ורכב צמוד וכמובן פנסיה, אני מניחה שעובדי המשרד הזה ידרשו גם פטור לדורי דורות מתשלום המס, בדומה לאנשי חברת החשמל שזוכים לחשמל חינם.
 אז חבר׳ה , תפסיקו למות, ממילא בתי קברות רבים ממוקמים בשטחי נדל״ן נחשקים, שעליהם יכלו לבנות שיכונים לזוגות. צעירים . או שתעשו כמוני. אני ביקשתי שאת גופתי ישרפו, מה רע לדשן  ערוגת וורדים, או לפזז על הגלים? אני מוכנה להסתפק גם  בעציץ במרפסת.

11 תגובות:

 1. קראתי היום בעיתון על הארנונה שתוטל על קברים ובדקתי היטב את התאריך. חשבתי שאולי התבלבלתי והיום אחד באפריל.
  יפה כתבת!
  עירית

  השבמחק
 2. אני דווקא חושב שההצעה מאוד הגיונית: הפחתת קצבאות הילדים תקטין את הילודה, אז מנגד צריך לעודד אנשים לא למות!

  השבמחק
 3. היי עצמונה - לדעתי צריך לשנות את המשפט "טוב למות בעד ארצינו"
  ל: "טוב למות ארצינו בעד"

  במקרה שלנו נראה לי שעדיף להיות חבדניק עם צפייה לחיים נצחיים :)


  אהבתי את הפוסט .
  גד

  השבמחק
 4. היי עצמונה - לדעתי צריך לשנות את המשפט "טוב למות בעד ארצינו"
  ל: "טוב למות ארצינו בעד"

  במקרה שלנו נראה לי שעדיף להיות חבדניק עם צפייה לחיים נצחיים :)


  אהבתי את הפוסט .
  גד

  השבמחק
 5. היי עצמונה.
  אני חושב שצריך לרענן כמה משפטי מפתח נכסי צאן ברזל.
  לדוגמא: "טוב למות בעד ארצנו". להחליף ל: "טוב למות, ארצנו בעד"..

  אולי בימים אלו עדיף להיות חבדניק שחושב מלכתחילה על חיים נצחיים :)

  אהבתי את הפוסט.

  גד

  השבמחק
 6. לא הבנתי מה טוב בסופו של דבר?

  השבמחק
  תשובות
  1. הפסיק במקום הנכון מסביר הכל. מסכימה איתך

   מחק
 7. מעניין מה יעשו לסרבני הארנונה? יוציאו אותם להורג? וידרשו מס מילדיהם? או שיוציאו את המת מקברו? ויעשו משלוח הביתה? מה יקרה לזוגות המבקשים מטעמי חסכון להיקבר ביחד? או ארבע על ארבע? מה יקרה לשארי מתים שערכו קבורה ימית? ישלמו גם על המים? המתים שמחליטים על שריפת הגופה (כמוך)ישלמו למלר"ז השלמת ארנונת היעדר קבר? היה יכול להצחיק אם זה לא היה כ"כ עצוב
  צביקה

  השבמחק
 8. מעניין שהנושא הדליק את כולנו וכבה מיד, משום מה. אולי היתה זו עז, אולי כל הסיבות שאת העלת ?! ואני לא 'דואגת' כי הרי אנחנו הצפתים מאריכים ימים.... חג שמח ותודה.

  השבמחק
 9. נאווה, לעומת זה לכל צפתי יש איזה עשרה דורות של בני משפחה הנחים בשלווה בבית הקברות, עם מס כזה הילדים שלנו יצטרכו לעבור לגור שם עוד לפני שיזכו לשלם ארנונה על בית משלהם....

  השבמחק