יום שבת, 16 ביולי 2011

חרם חרם חמורותיים, הגירסה החדשה.

הלו, אתם שם,
נראה שהשתגעתם לגמרי! 
הרשת מלאה בפרשנויות מלומדות: האם החוק מדבר על  חרם גיאוגרפי או אידיאולוגי.
מפרי חרם אידיאולוגיים/גיאוגרפיים מעלים רשימות של מפעלים הפועלים מחוץ לקווי 67, עם עדכונים שוטפים וקושיות כמו, האם מפעל "בייגלך זוכמך" ממוקם במודיעין רבתי או במודיעין עילית.  
עכשיו תהיה הזדמנות לתשובה חילונית הולמת, לבד"צים של הכשרויות למיניהן. חברות קייטרינג יציעו תפריט חף ממזון נגוע בכיבוש. ולשם הסרת חשש , אף יציינו זאת בהזמנות לאירוע.  
יהיו גם כאלה, שמעולם לא הקפידו על כשרות יהודית, שיתחילו להתלבט בשאלות כבדות משקל כמו, האם יאכלו טחינה בחתונה של בת הדודה, מחשש שזו חלילה טחינה יהודית שנעשתה באריאל?
בודאי יהיו גם כמה אניני טעם מוסרי, שיחליפו את הבוז'ולה גולן שלנו, בבז'ולה מחבל הריין, החף מכל כיבוש ועוול. או יעדיפו ברגים, שמיוצרים בסדנאות יזע של ילדים בסין, על פני הברגים שמיוצרים ביו"ש, לא עלינו.
בקיצור, התעוררות רוחנית כזו כבר מזמן לא נראתה במעוזי שוחרי הצדק הגיאוגרפיים/ אידיאולוגיים  והוירטואליים.


חוק החרם הוא המצאה מטורפת למציאות מטורפת! 
מציאות בה נשמעים קולות תמיכה של ישראלים באנרכיסיטים שונאי ישראל, קריאות של פרופסורים ישראלים, להחרים את ישראל ולהדירה ממשפחת העמים הנאורים. קריאות ליציאה למלחמת אחים,  ולהצטרפות למשטים, מטסים ושאר הפגנות נגד בני עמנו.
מציאות בה חברי כנסת, בשם הדמוקרטיה, מחזקים את ידיהם של המטיפים לחיסולה של המדינה,  ובצד השני של השוליים, רבנים הזויים שמתעסקים בתאוריות שמבעירות אש. 
אז מה הפלא, שפחד תפס את מנהיגנו, ובמקום לפתור את הבעיות האמיתיות,  הולידו את הביצה הקשה שנקראת "חוק החרם" .
אז לרוב השפוי, אני קוראת  לחזור למשימות שאיחדו באחרונה את רוב העם והוציאו אותנו לפעולה, כמו מחירי המזון השערורייתיים , מחירי החשמל, עמלות הבנקים ועוד כמה עניינים הנוגעים לבריאות, חינוך, ואיכות הסביבה, במקום להתעסק בבידול בהפרדה, בהסתה, בהלשנה.