יום שבת, 9 ביולי 2011

"הגיע זמן הדם" - תגובה למאמרו של האיש ה"נאור", מר יונתן שם אורשלום יונתן ,
לדעתך "הגיע זמן הדם". משום מה חשבתי, שאתה וקומץ השותפים לדעותיך מחפשים את השלום, האחווה ואהבת אדם, אז מה קרה לאיש שלום נאור כמוך?  
האם "מהפכות האביב" של ארצות ערב משכנעות אותך לנטוש את דרך ההדברות ולעבור לכוח הזרוע? ואגב, אני ממש מתפלאה שעדיין לא התגייסת לעזרתם של לוחמי החופש הסורים/ לובים/ תימנים/ איראניים. מזמן ציפיתי לראות אותך באיזה הפגנה קטנה, משט או מטס סמלי - למענם.
אבל פתאום אין לך בעיה ללכלך את ידך בדם של דוסים "עם פיאות מתנפנפות" ?
אתה טוען ש"הם לא האחים שלך". אכן זה ממש צידוק מוסרי לחסל אותם.
קראתי פעם ועוד פעם את המאמר שפרסמת, חיפשתי בנרות את הערכים שעליהם אתה מטיף לכל העולם.  אתה באמת נשמע ממש מבוהל כאשר לנגד עינך מתהווה "מלכות אפלה", שתתפוס את מקומה של הדמוקרטיה הישראלית. מלכות של  "מתפרעי שחור" עם "פאות מתנפנפות ועיניים בורקות", שלדבריך, כל חפצם הוא "למצוץ את לשד האומה לחלוב את דמה ולזלול את בשרה".
 מעניין מניין שאבת את ההשראה לדימויים הציוריים שלך?
אתה כל כך חרד מהאויבים הגלויים והנסתרים האלה, שאין בך שום פחד ממלחמת אזרחים עקובה מדם. למלחמה הזו יצאו לדעתך כל אזרחי ישראל, מ"פים, מג"דים, טייסים וכל יפי הבלורית והתואר והטוהר. במלחמה העתידית הזו  ילחם הרוב הדמוקרטי בכוחות האופל; ולאחר מלחמת גוג ומגוג זו, ינצחו כמובן הטובים את הרעים ואז סוף סוף "תיוולד האומה העברית החדשה", נקייה וטהורה מכל "המדוזות הטורפניות" ...
אתה מגלה גם אומץ לב חשמונאי למהדרין, וקורא באומץ כי "הגיעה עת קרב". והקרב יהיה כל כך הרואי ו"הדם ישפך"!. במלחמה הזו "אזעקת הטילים יידמו לקונצרט הפילהרמונית".
 אתה מצליח לגייס לשורתך עוד כמה אנשי רוח נאורים, כדוגמת חברך ד"ר ניר אייל שקורא בדומה לך "לשבור להם את המפרקת", וכמה סופרים ותיקים שיצירתם לוקה לאחרונה באימפוטנציה והם ממירים את העט בחרב ונענים לקריאת "אל הנשק" שלך. 
אני מנסה לדמיין איך תראה המדינה בסופו של הנצחון שלכם, דמוקרטית, חופשית, נאורה ואולי גם נקייה מיהודים. 
אז אני מודיעה לך יונתן שם אור, שרוב העם הזה לא רוצה מלחמה ולא יצא למלחמה הזו.
כי רוב העם הזה, ביניהם המג"דים, המ"פים הטייסים וכל יפי הבלורית והתואר והטוהר, העם הזה, שביניהם גם בעלי "פיאות מתנפנפות" חובשי כיפות מכל הסוגים, העם הזה, של אנשים פשוטים, שלא תמיד מבינים את השפה הגבוהה שלך, אבל יש להם שכל ישר. העם הזה, יונתן, לא רוצה לצאת למלחמת אזרחים.
העם הזה, רובו שפוי ומתפשר, מאמין, בניגוד אליך, שלידתה של האומה העברית החדשה, תתהווה בדרכי שלום. רוב העם הזה מאמין במציאת שביל הזהב בין תפיסת עולם דמוקרטית ובין היהדות שהיא הצידוק היחידי להמצאותינו כאן. גם אם תצוצנה אבני נגף בדמות רבנים הזויים או מחרחרי מלחמת אחים כמוך, גם אם תהיינה חריקות פה ושם, וגם אם יונפו אגרופים שם ופה.
 יונתן, בניגוד אליך אני חושבת שאתה אחי, מה לעשות, שותפות גורל הביאה את שנינו לכאן. אבל שלא כמוך, במשפחה שלנו מקבלים וסובלים גם את האחים השונים, המעצבנים, המפגרים והנכים. וגם את אלה, כמוך, שראויים להיחקר בבית המשפט על הסתה, גזענות  והפצת שנאה.
ועוד משהו. הצילום שמעטר את מאמרך נלקח מתוך הסרט "לידתה של אומה" על מלחמת האזרחים האמריקאית. אחי, גבור גדול, אתה באמת חי בסרט.
כל המובאות נלקחו ממאמרו של יונתן שם אור  "הגיע זמן הדם" 
http://www.amitologit.mysay.co.il/articles/ShowArticle.aspx?articlePI=aaaqks